درباره نشریه

* نشریه از پاییز 1391  بر اساس نامه کمیسیون نشریات وزارت علوم، با امتیاز علمی پژوهشی اجازه انتشار یافته است.

این نشریه بر اساس گواهی کتابخانۀ منطقه‌ای علوم و تکنولوژی به شماره 672/93/پ به تاریخ 04/06/1392 در مرکز استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه‌سازی شده و در مرکز استنادی علوم جهان اسلام موفق به اخذ ضریب تأثیر (IF)  شده است

*  نشریه مطالعات روان شناسی ورزشی به زبان فارسی با چکیده مبسوط انگلیسی و منابع نوشته شده به زبان انگلیسی منتشر می‌شود و از نشریات Open Access  است.

* نشریه مطالعات روان شناسی ورشی به صورت  فصلنامه منتشر می گردد و اولویت ارزیابی، داوری و انتشار را به مقالاتی اختصاص خواهد داد که در موضوعات زیر گنجانده شده باشند

  • روان ­شناسی ورزش کاربردی
  • روان شناسی عملکرد و فعالیت بدنی
  • مطالعات بنیادی مرتبط با مبانی نظری و مدل سازی در روان شناسی ورزشی
  • عومال مرتبط با شناخت، روان شناسی و فعالیت بدنی در اقشار مختلف جامعه
  • ساخت و استاندار سازی ابزارهای نوین در روان شناسی ورزشی
  • هنجارسازی عوامل مرتبط با آمادگی روانی در حوزه همگانی و قهرمانی
  • آینده پژوهی در روان شناسی ورزشی
  • موضوعات و مشکلات روز روان شناسی ورزش همچون (کوید-19، سالمندی، بیماری های مزمن و... )
  • ورزش همگانی و ترویج آن در جامعه

بر اساس مجوز کمیسیون بررسی نشریات کشور و طبق مصوبات هیات رئیسه پژوهشگاه سیصد هزار تومان(300.000 تومان) جهت صدور گواهی پذیرش  از مقالاتی که موفق به اخذ پذیرش در این نشریه شده است دریافت می گردد.

کد Doi برای مقالاتی که تا شش ماه آینده منتشر خواهند شد بطور خودکار در سامانه نشریه فعال خواهد شد. پژوهشگران جهت دریافت این کد می توانند به قسمت "مقالات آماده انتشار" مراجعه نمایند.

 * نشریه پایبند به قوانین بین المللی علیه سوء استفاده علمی شامل داده سازی، تحریف، سرقت ادبی، و غیره می باشد. هرگونه سوء رفتار مشکوک در طی مرور و پروسه داوری، مطابق با دستوالعمل کمیته اخلاق چاپ آثار علمی (COPE) مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

*پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی مالکیت حق چاپ تمام موارد منتشر شده را دارد. با این وجود بر اساس قوانین انتشارات با دسترسی آزاد، تمام مطالعات چاپ شده در این نشریه به صورت آزاد در وب سایت نشریه برای عموم بدون پرداخت هزینه قابل دسترس می باشد.  

*نام ها و ایمیل های وارد شده در این سایت محرمانه بوده و فقط در نشریات پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی بکار میرود و در دسترس هیچ شخص یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.

* فصلنامه مطابق آیین نامه 1398/2/9شماره 11/25685 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  با حفظ درجه علمی پژوهشی موظف به حذف عبارت (پژوهشی) از عنوان نشریه است.

طبق آیین نامه کمیسیون بررسی نشریات، نشریات علمی پژوهشی مورد تأیید آن سازمان نمی توانند بیشتر از ده درصد مقالات چاپی در یک سال را به مقالاتی از یک نویسنده تکراری تخصیص دهند. پیرو این بند آیین نامه و طبق آیین نامه داخلی شورای نشر پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی مقرر شده است هر نویسنده حداکثر چهار مقاله در جریان بررسی و آماده چاپ در نشریه داشته باشد و تا تعیین تکلیف شدن و یا انتشار سایر مقالات، نشریه نمی تواند مقاله جدیدی را از ایشان وارد مراحل بررسی نماید و از مقالات پذیرفته شده هر نویسنده به جز موارد خاص در سال بیشتر از یک مقاله منتشر نخواهد شد.